Hifu Cihaz

CİHAZ HAKKINDA

Hıfu ile cildin alt katmanlarında ‘sıcak noktalar’ oluşturulması sağlanıyor. Cilt altında oluşan bunoktalar sayesinde, cildin kendini onarma süreci tetiklenerek, cilt altında bulunan “bağ dokusu” güçlendiriliyor. Güçlenen bağ dokusu ile birlikte collagen üretimi artıyor ve bu durum cilt yüzeyinde “lifting” etkisi yaratılmasını sağlıyor. Tek seanslık bir uygulama sonrasında cildin rejenerasyon süreci hızla başlıyor, etkili sonucun ortaya çıkması ise 30 ile 60 gün içerisinde oluyor. Tek seanslık uygulama sonucunda, uygulama bölgesinde oluşan etki 1,5 sene boyunca muhafaza ediliyor.
Hıfu ile tek seansta ameliyatsız yüz ve boyun germe uygulamaları, acısız, konforlu bir şekilde yapılmakta ve ciltte meydana gelen güzel görüntü uzun süre etkisini korumaya devam etmektedir.

Uygulama Alanları

  • Göz çevresi kırışıklıkları
  • Kaşların kaldırılması
  • Kaş arası kırışıklıkların giderilmesi
  • Yüzdeki sarkmanın giderilmesi
  • Yüz ovalinin şekillendirilmesi
  • Göğüslerin toparlanması
  • Diz üstü ve kollardaki sarkmaların giderilmesi

 

 

Hifu (High Intensive Focus Ultrasound) teknolojisi ile çalışır.
Hifu, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonunu
enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözebilen, FDA onaylı yepyeni bir teknolojidir.
Hifu teknolojisi ile derin dokulara odaklanmış ses dalgaları göndererek kolajen üretimini harekete geçirir. Bu sayede yüksek etkinlikte ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi gösterir.
Hifu uygulamasında cildin 4,5 mm, 3 mm ve 1,5 mm derinliğinde ısıya bağlı hasar yaratarak cildin doğal savunma mekanizmasını harekete geçirir ve kolajen üretimini hızlandırır.
Tek bir uygulama ile cilt 1-3 ay içerisinde yüksek oranda gerilerek çok daha genç ve sağlıklı görünürken etkisini 1 yıldan fazla muhafaza eder.