VENN Shape

CİHAZ HAKKINDA

VennShape radyofrekans cihazı radyofrekans, kavitasyon, vakum ve infrared LED terapi fonksiyonlarını bir arada içeren kombine bir zayıflama,selülit,cilt toparlama, sıkılaşma ve cilt yenileme cihazıdır. Cihazın 3 adet vakumlu radyofrekans başlığı bulunur. Başlıkların ucuna takılan aparatlar sayesinde her bölgede çok kolay ve efektif uygulama imkanı bulunur. Cihazda ayrıca 1 adet radyofrekans ve vakum özellikli kavitasyon başlığı bulunur.
• Radyofrekans – Vakum – Infrared fonksiyonlarına sahip 4 adet başlık
• Kavitasyon-RF-Vakum fonksiyonuna sahip 1 adet başlık
• Farklı büyüklükte başlıklar ile uygulamada kolaylık
• Vakum ile etkisi sayesinde daha efektif uygulama
• Cilt sıkılaşma, cilt yenileme, selülit, yağ yakımı, cilt toparlamada etkili
• 10.4 inch geniş dokunmatik ekran
• Kendi kendini temizleyen otomatik filtre sistemi

UYGULAMA BAŞLIKLARI
VennShape cihazı 3 adet radyofrekans ve 1 adet kavitasyon başlığına sahiptir. Bütün başlıklarda vakumlama özelliği standarttır. Kavitasyon başlığında ise radyofrekans özelliği de mevcuttur.

1 No' lu Başlık

Özellik:
Radyofrekans – Vakum -Infrared – Döner Rulo

Uygulama Bölgesi:
Sırt, karın, göbek
VennShape cihazının 1 no’lu radyo frekans başlığı en büyük başlık olup göbek, sırt ve karın gibi geniş bölgelerde kullanılır. Ayarlanabilir 3 farklı RF frekansı sayesinde, enerjinin cilt altındaki nüfuziyet derinliği 3 kademe olarak ayarlanabilir. (yüzeysel, normal ve derin nüfuziyet) Başlıkta bulunan döner rulolar yağlı bölgeye masaj yaparak kan dolaşımının hızlanarak yakılan yağların atılmasını hızlandırır. Başlıktaki vakum özelliği bulunmakta olup vakum etkisi RF enerjisinin cilde daha efektif şekilde ulaşmasına yardımcı olur.

2 No' lu Başlık

Özellik:
Radyofrekans – Vakum -Infrared
Kullanım Alanı:
Kol, Bacak ve Omuz bölgesi
VennShape cihazının 2 no’lu radyo frekans başlığına monte edebilen 3 farklı ucu sayesinde kol, bacak ve omuz bölgelerinde esnek ve kolay bir uygulama imkanı sağlanır. Ayarlanabilir 3 farklı RF frekansı sayesinde, enerjinin cilt altındaki nüfuziyet derinliği 3 kademe olarak ayarlanabilir. (yüzeysel, normal ve derin nüfuziyet) Başlıktaki vakum özelliği bulunmakta olup vakum etkisi RF enerjisinin cilde daha efektif şekilde ulaşmasına yardımcı olur.

3 No' lu Başlık

Özellik:
Radyofrekans – Vakum -Infrared
Kullanım Alanı:
Yüz, Boyun ve Göz Altı Bölgesi
VennShape cihazının 3 no’lu radyo frekans başlığına monte edebilen 3 farklı ucu sayesinde yüz, boyun ve göz altı bölgelerinde esnek ve kolay bir uygulama imkanı sağlanır. Ayarlanabilir 3 farklı RF frekansı sayesinde, enerjinin cilt altındaki nüfuziyet derinliği 3 kademe olarak ayarlanabilir. (yüzeysel, normal ve derin nüfuziyet) Başlıktaki vakum özelliği bulunmakta olup vakum etkisi RF enerjisinin cilde daha efektif şekilde ulaşmasına yardımcı olur.

4 No' lu Başlık

Özellik:
Kavitasyon – Radyofrekans - Vakum
Kullanım Alanı:
Yağ Parçalama
Kavitasyon başlığında bulunan radyo frekans ve vakum özelliği sayesinde sinerjik etki ile hem yağ parçalama hem de cilt toparlama ve sıkılaşma sağlanır. Bu özel başlık bir yandan kavitasyon enerjisi ile bölgesel yağların parçalarken, radyo frekans enerjisi parçalanan yağların vücuttan atılmasını hızlandırır. Vücuttan atılan yağların ciltte sarkma olarak getirdiği sonucu radyo frekansın toparlayıcı etkisi önler. Başlıkta bulunan vakum özelliği sayesinde kavitasyon ve radyo frekansın etkinliği artar ve masaj etkisi sağlanır.

UYGULAMA ALANLARI

Yağ Parçalama ve Selülit
VennShape radyofrekans cihazının başlıkları, vakumlama özelliği sayesinde yağlanmış dokuyu içine çekerek 43-44 C’ye kadar ısıtır. Başlığın dokuyu ısıtması esnasında döner rulolar bölgeye masaj uygularlar. Radyofrekans ile ısınma etkisi ile yağ hücreleri parçalanır veya küçülürler. Parçalanan yağ hücreleri kan dolaşımı yardımıyla vücuttan atılır. Başlığın döner rulolarının yarattığı masaj etkisi sayesinde kan dolaşımı hızlanır. Isınma etkisi ile hacmini kaybeden ve küçülen selülitli bölgedeki yağ hücreleri, artan kan dolaşımı hızıyla vücuttan atılırlar.

Cilt Sıkılaştırma, Toparlama ve Kırışıklıklar
VennShape radyofrekans cihazının doku altında yarattığı ısınma etkisi ile fibroblastlar uyarılır. Uyarılan fibroblastların hacminde artış meydana gelir. Bundan dolayı uygulama sonrasında sarkmış ve esnekliğini yitirmiş ciltlerde gerginleşme ve esneklik sağlanır.

DOKUNMATİK EKRAN

TEKNİK ÖZELLİKLER

Vakum Süresi 1-8 saniye ayarlanabilir
Radyo Frekans Gücü 150 Watt
Radyo Frekans Frekansı 1 Mhz
RF Nüfuziyet Derinliği Derin/Orta/Yüzeysel
RF Yayılım Sistemi Roller (RF Başlık No:1)
Metal Elektrode (RF Başlık No:1 & No:3)
Transducer (RF Başlık No:4)
Kavitasyon Gücü 60 Watt
Kavitasyon Frekansı 60 kHz
Infrared LED Terapi 16 Watt (RF Başlık No:1)
40 Watt (RF Başlık No:2)
Infrared LED Dalga Boyu 850nm
Mekanik Rulo Gücü 4 Watt
Mekanik Rulo Dönüş Hızı 15 rpm
Dokunmatik Ekran 10.4 inch
Ağırlık 50 kg